Stock-ready 13 Inch Outdoor Portable Stainless Steel Wood-fired Pizza Oven
SKU:
Product parameters
| Product material | 430 stainless steel |
|---|---|
| Cooking area | 33*33cm |
| Max temp. on Working space | 500 ℃ (test) |
| Burning method | Behind-Burning |
| Heating method | Hot and cold air convection heating |
| Warm-up time | 5-10 minutes (test) |
| Fuel | wood/pellets/charcoal/Gas |
| Processing Technology | Sheet metal |
| Working environment | Outdoor + semi outdoor |
| Use level | Environmental protection |
| Type | Portable, with foldable legs |
| Product size | 78* 37* 71 cm |
| Packing size | 65*41*35 cm |
| N.W | 13Kg |
| G.W | 16kg |
| 20GP | 378 units |
Description
13 Inch Outdoor Portable Wood-fired Pizza Oven
Offering an efficient way to enjoy delicious homemade pizzas in your outdoor space.





High Temperature Resistance

Rapid Preheating

About 13KG

Wood-fired
What’s In The Box?


Video
Packing Size
















