stainless steel pizza oven wood burning pizza oven for outdoor
SKU:
Product parameters
| Product material | Cold rolled sheet |
|---|---|
| Cooking area | 105*70cm |
| Max temp. on Working space | 800 ℃ (test) |
| Burning method | Behind-Burning |
| Heating method | Hot and cold air convection heating |
| Fuel | wood/pellets/charcoal |
| Processing Technology | Sheet metal |
| Working environment | Outdoor |
| Use level | Environmental protection |
| Type | Portable |
| Packing size | 125.5cm * 85cm * 68cm |
| Product size | 120cm *102cm * 231cm |
| N.W | 125 kg |
| G.W | 178 kg |
| Packing | B/A five-layer corrugated box, detachable packing+ wood pallet |








