Gas Beef Barbecue Grill Infrared Burner
SKU:
Product parameters
| Product material | stainless steel |
|---|---|
| Cooking area | 28*30cm |
| Max temp. on Working space | 700℃ (test) |
| Burning method | Up-burning |
| Heating method | Infrared Grilled |
| Warm-up time | 3-5 minutes (test) |
| Fuel | Gas |
| Processing Technology | Sheet Metal |
| Working environment | Outdoor |
| Use level | Environmental protection |
| Gas nozzle | Φ 0.8mm |
| Burner | Infrared Burner |
| Packing size | 96*58*54 cm |
| N.W | 45.21kg |
| G.W | 47.21kg |





















