FIAMO MAXI Tabletop Version Wood-fired Clay Pizza Oven Dome Oven For Sale
SKU:
Product parameters
| Product material | Clay |
|---|---|
| Cooking area | Φ69cm |
| Max temp. on pizza stone | 500 Celsius (test) |
| Heating method | Hot and cold air convection heating |
| Warm-up time | 15-20 minutes (test) |
| Fuel | wood/pellets/charcoalGas |
| Insulation Materials | Ceramic fiber |
| Working environment | Outdoor + semi outdoor |
| Use level | Environmental protection |
| Type | Vertical |
| N.W | 137 Ibs ( 62 kg ) |
| G.W | 170 Ibs ( 77 kg ) |
| Product Size | 33″×35″×43″ ( 85×90×110 cm ) |
| Packing Size | 36″×36″×25″ ( 92×92×63 cm ) |
Description
Size

The Size of Pizza Stone

Whole Pizza Stone: 69cm

Splicing Pizza Stone: 67cm (±1.5cm)
What’s in the box


Color Option



CERTIFICATION & PATENT
We Guarantee the Safety of Your Business



















