Portable Infrared Burner Beef Barbecue Grill
SKU:
Product parameters
| Product material | stainless steel |
|---|---|
| Cooking area | 26*16 cm |
| Max temp. on Working space | 400℃ (test) |
| Burning method | Up-burning |
| Heating method | Infrared Grilled |
| Warm-up time | 1-3 minutes (test) |
| Fuel | Gas |
| Processing Technology | Sheet Metal |
| Working environment | Outdoor |
| Use level | Environmental protection |
| Gas nozzle | outer Φ13mm |
| Burner | Infrared Burner |
| Packing size | 42cm * 24cm * 46cm |
| G.W | 7.92kg |
| N.W | 10kg |









