Pizza oven box
SKU:
Product parameters
| Product material | 430 stainless steel |
|---|---|
| Cooking area | 30*30cm |
| Max temp. on Working space | 400 ℃ (test) |
| Burning method | Placed on the grill, bottom-Burning |
| Insulation Materials | Ceramic fiber |
| Thermal insulation level | C class |
| Warm-up time | 5-10 minutes (test) |
| Fuel | Depends on outside heating source |
| Processing Technology | Sheet metal |
| Working environment | Outdoor |
| Use level | Environmental protection |
| Type | Portable |
| Packing size | 37cm*42cm*16.5cm |
| G.W | 7.72kg |
| N.W | 6.72kg |
Description
Flexible design, different sizes and appearance can be designed according to your different needs.
PBOX-2



PBOXD-2












