Portable Infrared Burner Beef Barbecue Grill
SKU:
Product parameters
| Product material | stainless steel |
|---|---|
| Cooking area | 30.5*29.5cm |
| Max temp. on Working space | 400℃ (test) |
| Burning method | Up-burning |
| Heating method | Infrared Grilled |
| Warm-up time | 1-3 minutes (test) |
| Fuel | Gas |
| Processing Technology | Sheet Metal |
| Working environment | Outdoor |
| Use level | Environmental protection |
| Gas nozzle | Φ 0.6mm |
| Burner | Infrared Burner |
| Packing size | 50cm * 47cm * 40cm |
| N.W | 14kg |
| G.W | 17kg |
Description














