Portable Smokeless Barbecue Grill Desktop
SKU:
Product parameters
| Product material | cold-rolled plate & stainless steel |
|---|---|
| Cooking area | Φ32 cm |
| Max temp. on Working space | 300 ℃ (test) |
| Heating method | Hot and cold air convection heating |
| Warm-up time | 5-15 minutes (test) |
| Fuel | charcoal |
| Processing Technology | Sheet metal |
| Working environment | Outdoor |
| Use level | Environmental protection |
| Type | Portable |
| Packing size | 37.5cm*37.5cm*26cm |
| G.W | 3.62kg |
| N.W | 4.5kg |










